Новини

У Верховній раді 07/11/17 зареєстровано законопроект 7267, розроблений експертами ЗооРеформа

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

«Чи відповідає українське законодавство європейському в частині захисту тварин? Яка практика застосування діючих норм в різних містах України? Які подальші кроки імплементації конвенції?» - знайти відповіді на ці та багато інших питань мала на меті група експертів ЗооРеформа, яка займалась опрацюванням законодавчих змін. До роботи долучились: професійні юристи, міжнародні експерти з права, екологи, представники кінологічних та фелінологічних спільнот, ветеринарні лікарі, представники асоціації зоопарків, адвокати, представники міністерств, депутати Верховної Ради України, зоозахисники, волонтери.

Розроблений проект Закону є комплексним стратегічним баченням вирішення проблеми безвідповідального власника домашньої тварини, що призводить до збільшення кількості бездоглядних тварин, випадків недбалого та жорстокого поводження з тваринами, відсутності дієвих механізмів застосування вже існуючих правових норм щодо захисту тварин.

Точкові зміни того чи іншого Закону, які відбуваються останнім часом – це черговий популізм та робота заради електорату і це хибний шлях, яким, на жаль, йдуть деякі законотворці.

Поданий Законопроект уніфіковує термінологічний апарат у питаннях, пов’язаних із захистом тварин, відповідно до міжнародних та європейських правових стандартів, вносить ясність у компетенції та розмежовує сфери відповідальності органів державної влади та місцевого самоврядування щодо захисту тварин та сприяє більш ефективному виконанню Україною своїх міжнародних зобов’язань щодо імплементації в національне правове поле стандартів благополуччя тварин.

Усвідомлюючи сучасні українські реалії та виклики сьогодення, внесенні зміни до 7(семи) Законів України - це конкретно діючи норми законодавства, а ще водночас і практичні механізми, які будуть працювати кожен день у реальних умовах на вулицях наших міст.

Саме тому кожен у Законопроекті 7267 знайде головне і важливе саме для себе, адже він про:

-          адопцію тварин;

-           просвіту щодо гуманного ставлення до тварин;

-          благополуччя тварин;

-          відповідального власника;

-          притулки;

-          ідентифікацію та реєстрацію;

-          типові правила поводження з тваринами;

-          диких тварин;

-          бездоглядних тварин та їх долю;

-          підсилення відповідальності за жорстокість;

-          відповідальність за недотримання благополуччя тварини;

-          інфраструктуру для власників тварин.

Законопроект 7267, на відміну від інших, створює нарешті єдине правове поле у сфері захисту тварин. Законопроект доступний, дієвий і реалістичний.

Повний текст Законопроекта за посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62840

 

Колектив розробників:

Народні депутати України: О. Опанасенко, Р.Сидорович;

Експерти: О.Коваленко - засновник експертної платформи ЗооРеформа, голова ГО "Форум ЮА-ВЕТ",
І. Саєнко - юрист розробник, І.Коробко - юрист міднародник, кандидат юридичних наук, ГО "Юристи за захист тварин", С.Харьков - Эксперт, заступник Генерального директора "Київського зоологічного парку"., М.Трунова - представник АЗОУ по роботі з дикими тваринами, М.Шквиря - еколог, експерт з диких та зникаючих видів тварин, кандидат биологических наук, Н.Вишневська - координатор зоозахисного напрямку НЕЦУ

© 2015 - 2018 #ЗООРЕФОРМА

Search